Styrelsen och övriga funktionärer under verksamhetsåret 2018,
fram till vår ordinarie Föreningsstämma 2019.

E-post till vår förening (AU) orkelljunga@civil2.se

Ordförande
Roy Ekstrand     AU led.
Storgatan 112 D

262 33 Ängelholm
Tel. 0431-16918
Mobil. 076 042 9414
e-post. roy.ekstrand@gmail.com
V. ordförande
Kjell-Arne Johlin     AU led.
Sonnarpsvägen 11 D
286 32 Örkelljunga
Tel. 0435-51528
Mobil. 070 678 7000
e-post. ka.johlin@telia.com
Kassör
Åke Sjörin     AU led.
Timmergatan 12
286 37 Örkelljunga
Tel. 0435-51215  Mobil. 073 3515 666
e-post. agggebitte@spray.se 
Sekreterare
Gun Kempe     AU led.
Karpstigen 7

286 35 Örkelljunga
Mobil. 070 320 3675
e-post. kempe@karpstigen.se
Ledamot
Christel Hardö
Björkliden 6
286 36 Örkelljunga
Mobil. 070 659 2205
e-post. christel.hardo@gmail.com
Ledamot
Yvonne Karlsson
Tockarp 512

286 92 Örkelljunga
Tel. 0435-81150
Mobil. 072 962 6188
e-post. yvonne.karlsson@live.com
Ledamot
Sten Bergman
Hjälmsjövägen 19
286 35 Örkelljunga
Tel. 0435-51896
Mobil. 070 641 5084
e-post. stenoberit@gmail.com
Ledamot
Bertil Frantz
Turabyggevägen 37

286 33 Örkelljunga
Tel. 0435-51543
Ledamot
Kjell Jeppsson     AU led.
Frostagatan 9

286 32 Örkelljunga
Mobil. 076 225 4450
e-post. kaj6439@gmail.com
Ersättare
Arne André
Onsjögatan 21
286 32 Örkelljunga
Tel. 0435-50745
Mobil. 070 984 9165
Ersättare
Kristina Söderlund
Sjöhultsvägen 22
286 72 Åsljunga
Mobil. 076 173 51 54
e-post.
kristinas57.ksd@gmail.com
Ersättare
Erkki Ekman
Gamla E4an 11
280 40 Skånes Fagerhult
0433-30308
Mobil. 070 025 6371
e-post. erkki.ekman@spray.se


Valberedning

Kenth Svensson
Nytorgsgatan 5
262 31 Ängelholm
Mobil 072 184 4234
e-post. kenth.svensson@orkelljunga.se
Inger Fröidh
Ågårdsvägen 4
266 93 Munka Ljungby
Mobilel. 073 039 1972
e-post. inger@mired.se
Styrelserepresentant


Revisorer

Sven-Erik Svensson
V.Ringarp 440
286 90 Örkelljunga
Tel.
0435-46 20 25
Eva Pehrsson
Kadettgatan 8 A
254 55 Helsingborg
Tel. 042-162443

Klicka här och se bokade sammanträde i kalender 2018. 


Civilförsvarsförbundet Örkelljunga,  Bankgiro  265-6841
Org. nummer 837600-7384

 

Sidansvarig: Kjell-Arne Johlin
Uppdaterad: 2018-02-24