Styrelsen och övriga funktionärer under verksamhetsåret 2017,
fram till vår ordinarie Föreningsstämma 2018.

E-post till vår förening (AU) orkelljunga@civil2.se

Ordförande
Ingemar Johansson
Villavägen 3

286 95 Eket
Tel. 0435-53453
Mobil. 073 0922 609
e-post. ingemar.johansson.eket@telia.com
V. ordförande
Kjell-Arne Johlin
Sonnarpsvägen 11 D
286 32 Örkelljunga
Tel. 0435-51528
Mobil. 070 6787000
e-post. ka.johlin@telia.com
Kassör
Åke Sjörin
Timmergatan 12
286 37 Örkelljunga
Tel. 0435-51215  Mobil. 073 3515 666
e-post. agggebitte@spray.se
Sekreterare
Kenth Svensson
Nytorgsgatan 5

262 31 Ängelholm
Tel. 0431-28515. Mobil. 072 184 4234
epost.
kenth.svensson@orkelljunga.se
Ledamot
Christel Hardö
Björkliden 6
286 36 Örkelljunga
Mobil. 070 659 2205
e-post. hallonblomma@spray.se
Ledamot
Yvonne Karlsson
Tockarp 512

286 92 Örkelljunga
Tel. 0435-81150
Mobil. 072 962 6188
e-post. yvonne.karlsson@live.com
Ledamot
Sten Bergman
Hjälmsjövägen 19
286 35 Örkelljunga
Tel. 0435-51896
e-post. stenoberit@gmail.com
Ledamot
Bertil Frantz
Turabyggevägen 37

286 33 Örkelljunga
Tel. 0435-51543
Ersättare
Arne André
Onsjögatan 21
286 32 Örkelljunga
Tel. 0435-50745
Mobil. 070 984 9165

Ersättare
Ingela Rhodin
Bistigen 15
286 72 Örkelljunga
Mobil. 076 305 6611
e-post ingelrhodin@hotmail.com
Ersättare
Kristina Söderlund
Sjöhultsvägen 22
286 72 Åsljunga
Mobil. 076 173 51 54
e-post.
kristina57.ksd@gmail.com
 


Valberedning

Gun Kempe,  sammankallande
Karpstigen 7
286 35 Örkelljunga
Mobil 070 320 3675
e-post. kempe@karpstigen.se
Inger Fröidh
Ågårdsvägen 4
266 93 Munka Ljungby
Mobilel. 073 039 1972
e-post. inger@mired.se
Roy Ekstrand
Storgatan 112D
262 33 Ängelholm
Tel. 0431-169 18
Mobil. 076 042 94 14
e-post. roy.ekstrand@gmail.com


Revisorer

Sven-Erik Svensson
V.Ringarp 440
286 90 Örkelljunga
Tel.
0435-46 20 25
Eva Pehrsson
Kadettgatan 8 A
254 55 Helsingborg
Tel. 042-162443

Klicka här och se bokade sammanträde i kalender 2017. 


Civilförsvarsförbundet Örkelljunga,  Bankgiro  265-6841
Org. nummer 837600-7384

 

Sidansvarig: Kjell-Arne Johlin
Uppdaterad: 2017-05-27